Tématické - Dortyjakoodtaty

Tématické dorty

Chcete vyrobit dort pro nadšence do aut, pro rybáře nebo cyklistu? Nabízíme tématické dorty potažené marcipánem, zdobené figurkami nebo jedlým papírem. Rádi zhotovíme i dětské dorty s pohádkovými postavičkami, princeznami nebo akčními hrdiny.

3D dorty

Co jsou 3D dorty? To je například dortový model auta (trabant, škoda 120, veterán, minicooper), tramvaje, autobusu, pejska, kočky, morčete, mimoně, hada nebo jiného vašeho mazlíčka, ať čtyřnohého nebo čtyřkolového. Stačí poslat fotku na FCB, email nebo mobilní telefon a podle ní vytvoříme dortík na vaše přání. Moc se těšíme na nové výzvy.

A co se hodí do 3D dortu za náplň?
Korpus, piškot : vanilkový, čokoládový, mramorový, ořechový, redvelvet, kokosový, bezlepkový
Krém: máslovobílkový, mascarponešlehačkotvarohový (vanilkový, čokoládový, kávový, oříškový, pistáciovývaječný likér, tiramisu, capucino, citrónový) Potah dortu: marcipán
Do dortu je možné zakomponovat i ovoce - jedná se o ovoce v gelu s množstvím 80-90 % kusového ovoce
(meruňky, višně, třešně, jablka, jablíčka se skořicí, jahody, borůvky).
Pokud si nevíte rady z náplní dortu, moc rádi vám poradíme..

Dětské dorty - dortíky s dětským motivem

Pokud se u nás rozhodnete pro dětský dort, není nic nemožné. Vytvoříme pro vaši ratolest dortík přesně podle jejich nebo vašich představ, má-li vaše dcera, nebo syn nějakou oblíbenou pohádkovou postavičku:
(Krtečka, Mimoně, Mášu a medvěda, Mickeyho, Minnie, medvídka Pů, Křemílka a Vochomůrku, Večerníčka, Barbie, princeznu), má rád autíčka, vláčky, autobusy, tramvaje, tancuje, jezdí rád na kole, koloběžce nebo koni, hraje na nějaký hudební nástroj, hraje fotbal, florball, hokej, házenou, košíkovou nebo tenis.

Potahované dorty

Co jsou potahované dorty? To jsou dorty, které mají povrch z nějaké potahové hmoty (marcipánu, fondánu). Je to klasický dortík, ať už tvarem kulatý, čtverec, srdce, ovál, slza, obdélník nebo čtyřlístek a je potažený požadovanou barvou marcipánu nebo fondánu, dozdobený marcipánovými dekoracemi:
(květinami, pohádkovými postavičkami, akčními hrdiny, stromky, krajinou, rybníčkem, rybářem, mimoněm, modelem autíčka, sanitkou, policejním autem, medvídkem, krtečkem, morčátkem, křečkem, kočičkou, pejskem, aj.)

Marcipán a jeho použití při výrobě dortů

Jakou potahovou hmotu používáme?
Z 90% používáme mandlový marcipán, jelikož je nejchutnější a moc pěkně se s ním pracuje. Marcipán je pouze směsí cukru a mandlí. Nebarvený marcipán má smetanovou barvu. Marcipán jsme schopni obarvit potravinářskými barvami na požadovanou barvu. Potahujeme marcipánem celý dort a vyrábíme z něj i pohádkové figurky, modely aut, květiny a mnohé dekorace, které potom konečný dort zdobí. Ostatní dorty potahujeme fondánem. Nebarvený fondán je čistě bílý. A proto ho často využíváme na potažení svatebních dortů.

Jedlý papír a jeho všestranné použití

Co je to jedlý papír? Jedlý papír též nazýván oplatkový papír nebo vaflový papír, je jedlá dekorace na dort. Používáme ho na dekoraci dortů v podobě jedlé fotky, ale také na výrobu částí dortů, jako jsou SPZ auta, jmenovka, značka auta, znaky hokejových a fotbalových klubů. Jedlý papír je prakticky bez chuti. Vyrábíme dorty s jedlým papírem, popř. jedlým fondánovým listem.
Pokud chcete na dortík nějakou fotku z rodinného alba, dovolené, svatební fotku, fotku oblíbeného zpěváka, herce, akčního hrdiny nebo fotku nějaké pohádkové postavičky, logo oblíbeného hokejového nebo fotbalového klubu není to u nás žádný problém.
Zašlete fotku na email, nebo FCB, my si ji na speciální tiskárně jedlými barvami vytiskneme, a už je jen krůček ji zakomponovat na dort.

Kontakt